Mesajul primarului orașului Ocnița cu ocazia Sărbătorilor Pascale

Stimați locuitori ai orașului Ocnița!

Vă felicit din suflet cu prilejul celei  mai sfinte Sărbători – Învierea Domnului. Fie ca Liniștea și Pacea să domnească în casele noastre, iar minunea Învierii lui Iisus Hristos să dăinuie în inima fiecăruia dintre noi. Să ne lumineze viața și să ne aducă renașterea credinței, speranței și bucuriei.

Lumina și Căldura Paștelui să  ne încălzească sufletele, să ne lumineze mințile, să ne deschidă inimile spre iubire, credință și iertare. Să fim mai buni, să ne bucurăm din plin de frumusețea tuturor lucrurilor care ne înconjoară și, să dăruim iubire celor dragi și apropiați.

Stimați concetățeni!

Fie ca Sărbătoarea Sfântă să ne facă viața mai frumoasă, casa — mai bogată și masa — mai îmbelșugată.

Bucuria vine din lucruri mărunte. Liniștea vine din inima fiecăruia. Cei care se războiesc – să aducă pace, cei care se urăsc – să știe să iubească, iar cei bogați — să dăruiască.

Vă urez din suflet multă Sănătate, Pace, Liniște, Iubire și Credință.

Sărbători fericite!

Hristos a Înviat!