Mesajul primarului orașului Ocnița cu ocazia Anului Nou

Stimați ocnițeni! Am ajuns împreună la finalul anului 2018, un an cu multe provocări, un an în care am realizat împreună proiecte importante pentru noi, pentru orașul Ocnița.

Au fost momente frumoase dar și momente dificile, care ne-au pus la încercare, însă, le-am depășit împreună. Vă mulțumesc pentru sprijinul dumneavoastră, am simțit dorința fiecăruia de a ne dezvolta orașul. M-am străduit să țin cont de doleanțele și pările fiecăruia.

Să încheiem acest an cu dorința ca în anul 2019 să realizăm cât mai multe idei, să continuăm dezvoltarea orașului nostru, să fim uniți și puternici.

Vă doresc din suflet ca Anul Nou să fie pentru toți un an cu mai multe realizări atât în plan familial, cât și profesional. La mulți ani și un an nou plin de bucurii!

Ion CIUMAC, primarul orașului Ocnița