Mesajul de felicitare al primarului orașului Ocnița, cu ocazia Zilei Bibliotecarului

Pentru toţi cei care şi-au făcut din meseria de bibliotecar un fel de-a fi, iar din bibliotecă, a doua casă, ziua de 23 aprilie reprezintă un moment special, de recunoaştere şi apreciere publică.

La Mulți Ani tuturor bibliotecarilor, cei care promovați lectura, sunteți dedicați cărților și cititorilor, cei care iubiți cărțile mai mult decât oricine. Cu ocazia Zilei profesionale, vă dorim sănătate, răbdare și cât mai mulți cititori iubitori de lectură și de frumos.

Din numele Primăriei orașului Ocnița, Vă aduc cele mai cordiale urări de bine cu prilejul Zilei Bibliotecarului, să aveți frumoase împliniri profesionale, prosperitate materială, bucurii personale.

Cu respect, primarul orașului Ocnița, Victor ARTAMANIUC