Mesajul de felicitare al primarului orașului Ocnița, cu ocazia Hramului!

Mesajul de felicitare al primarului orașului Ocnița, cu ocazia Hramului!

Stimați locuitori ai orașului Ocnița! Cu prilejul marcării Hramul orașului la 6 mai, Vă adresez cele mai sincere urări de bine, bucurii, clipe fericite și multă sănătate! Fie ca sărbătoarea Sfântul Gheorghe Purtătorul de Biruinţă să ne aducă noi speranțe, încredere că totul va fi bine și noi puteri de a lupta și a învinge năpasta ce a cuprins omenirea toată. Vă îndemn să găsiți curajul de a trece peste orice efect negativ provocat de pandemie, de a păstra lumina din suflet și, de a fi aproape de cei dragi. Astfel,  stimați ocnițeni, eu sunt convins că, în această zi, ne vom transmite deosebite gânduri și urări de bine celor apropiați, de la distanță. Cu ajutorul Domnului, solidaritatea și responsabilitatea noastră, a fiecăruia, va veni și timpul când vom aduna rudele, prietenii la masa de sărbătoare și, vom petrece frumos, așa precum știm.

Fie ca în casele dumneavoastră să domnească mereu bunăstarea, pacea, voia bună și optimismul!
La mulţi ani, OCNIȚA, orașul nostru drag!

Cu respect, Victor ARTAMANIUC, primarul orașului Ocnița

_FB_f2e682c62bab12logged_in=true&xd_action=proxy_ready

Об авторе

Ruslan Ciumac administrator

Оставить ответ