Raportul primarului Victor Artamaniuc pentru anul 2021

Pe data de 27 aprilie 2022, în cadrul ședinței ordinare a consiliului orășenesc, în fața  consilierilor locali  și a conducătorilor din instituțiile subordonate, domnul Victor Artamaniuc a prezentat Raportul de activitate al primarului orașului Ocnița  pentru anul 2021:

Mult stimați consilieri și cetățeni ai orașului Ocnița! Onorată asistență!

Vă  informez despre activitatea primăriei și a mea, în calitate de primar, pe perioada anului 2021.

Remarc că toate rezultatele atestate sunt un efort comun al unei echipe – aparatului primăriei, organizațiilor din subordonare și, desigur, a consilierilor consiliului orășenesc.

Pe întreaga perioadă a anului 2021 m-am străduit să fiu receptiv la toate problemele cetățenilor noștri, după posibilități,  rezolvându-le,  respectând legislația în vigoare.

Pe parcursul anului precedent am implementat cu succes diferite proiecte și lucrări de construcție, reparație, instalare ca, într-un final, toate acestea să ne facă orașul mai frumos, mai curat cu o imagine ce bucură ochiul. Cu certitudine pot enumăra:

Raport